Pravidla RPG, aneb Role Play Game / Hry na hrdiny

O heslo do herních místností si piště na email
 
POKUD MÁ NĚKDO ZÁJEM BÝT V ADMINS TEAMU, MUSÍ SE OZVAT NE EMAIL, BÝT HRÁČEM A HLAVNĚ MÍT PŘEČTENÉ ALESPOŇ PRVNÍ TŘI KNIHY!
 
 

Zde máte odkazy na stránky, které by jste si před registrací měli projít. Taktéž vás prosíme nevyplňovat přihlášku před přečtením všech pravidel.

 

 
 

              -Máte-li problém s nalezením vhodného FC, klikněte ZDE

 

 

Pokud jste si jistý/á, že se k nám chcete registrovat, pro otevření formuláře klikněte zde.

 

 

HLAVNÍM PROGRAMEM NA RPG JE VŽDY SELEKCE, DODRŽOVÁNÍ PRAVIDEL JE TAK JEŠTĚ DŮLEŽITĚJŠÍ A HROZÍ VĚTŠÍ POSTIHY ZA PORUŠENÍ!

Po odehrání her si piště o ohodnocení. Ať hrajete za kohokoliv, většina postav má za hru dostávat body které mají pomoct k dosažení vyšších cílů. 

 

 

Registrace postavy

 1. Player dívka může hrát za postavu kluka - Player kluk zase za postavu dívky.
 2. Playerský Nick by měl být dobře zvolen, nejlépe jednoslovný bez diakritických znamének a bez zbytečných číslic.
 3. V  bodech HISTORIE a CHARAKTER musíte napsat minimálně 160 slov
 4. Fotka FC (face claim) posílejte ve formátu jpg a png. (Gif je zvláštní možnost)
 5. Chybné obrázky: obrázky s velkostí pod zmíněných 390x340, kreslené obrázky postav, a fotky rozpixelované a jinak nekvalitní. 
 6. Gify budou použité jako obrázek uvnitř / na konci profilu. V tom případě hlavní obrázek, jenž bude umístěn v menu postav vyberou admini. Admini obvykle vybírají ten obrázek, který bude nahrazen vašim gifem pokud ho pošlete.
 7. FC může být použito jen jednou za celou dobu našeho RPG (záznam)
 8. Jednovaječná dvojčata mohou mít stejné FC, ale bylo by vhodné vybrat rozdílné fotky.
 9. Hráč nesmí jako FC použít sám sebe.
 10. Player může mít libovolný počet postav. Do Selekce se vybírají jen max. 2 účastnice od stejného hráče (pouze Admin může mít v Selekci potřebný počet účastníků do počtu).
 11. Do historie postavy se nemůže napsat, že byl její příbuzný účastníkem Selekce,  jestliže v dostupných záznamech Selekce opravdu není. (Výjma Královské rodiny - samozřejmě)
 12.  Členy královské rodiny si mohou vytvořit pouze stálý a aktivní hráči, nebo hráči se kterými mají admini pozitivní zkušenosti.
 13. Dámy do registrace nesmí psát že již byli do Selekce vybrané. Mohou max. napsat, že jim přišel dopis a že se rozhodli přihlásit/nepřihlásit.
 
 

 

JAK SE HRAJE RPG - všeobecné

(Hraje se v herních místnostech vyrobených stylem herních knih (nikoliv forum)

 • Vojáci mají po jméně (V), Rebelové (JR) -jižní rebel a (SR) -severní rebel, vybraní účastníci Selekce S + číslo kasty např: (S4). Služka či moderátor mají (P). Královská rodina má jméno velkými písmeny, a malými písmeny s nápisem Občan v závorce jsou obyvatelé v normálním světě (rodinný příslušníci i dámy před výběrem do Selekce). Např:
 1. -Amanda Stewart (S5) - účastnice Selekce z páté kasty. 
 2. -MARCO PHILIP CORTEZ - člen královské rodiny
 3. -Dexter Perkins (JR) - jižní rebel
 4. -Cara Leave (Občan)  -  občan
 
 • Text v hvězdičkách se píše buď z pohledu vypravěče (ve třetí osobě - er forma) nebo z pohledu postavy (ich - forma). Píšete tam, co vaše postava dělá:  Např. *převléká se*
 • Co postava vykládá píšete bez ohraničení hvězdami:
  Např. Měla bych se převléct
 • O čem postava přemýšlí je zase ohraničeno lomítky. Kdyby tam nebyli i hvězdičky, znamenalo by to že postava přemýšlí nahlas a to se většinou v RPG nepoužívá - chyba to ale není.: Např. */Asi bych se měla převléct/* 
 • Nelze hrát za postavy, které nemají na webu vytvořený profil. Pokud nějaká z postav v příspěvku zmíní kolemjdoucího - to se bere. Pokud ale začnete hrát za ,,Švába ve sklepě" a budete se dívat jeho pohledem a v postu bude vyprávět on, tak ten určitě profil nemá - takže zakázáno.
 
 
 
 

JAK SE HRAJE RPG - dodatek / u nás

 • Snažte se hrát v reálném čase. (Nemůžete přece říct že tancujete na slavnosti, která už skončila jelikož měla své datum.) Naše akce ale trvají déle, než jeden den.
 • Posty by neměly být příliš krátké - nejlépe alespoň pět rádkové. Pokud vás admin na krátké posty upozorní a vy neustále budete tuhle chybu opakovat: mažeme posty.
 • Nemůžete cestovat do místností, kam by jste se reálně neměli jak dostat - třeba dívky do paláce mimo Selekce. Nebo k rebelům, o jejichž základně by jste neměli vědět. (Třeba kraje zde neexistují tak jak tomu bylo v knize, a všechny dívky se hlásí ze stejného kraje - můžou se znát, i když je kraj velký -  a tím pádem spolu hrát)
 • Nějaké herní místnosti budou jedna pro více postav (třeba komnata, letadlo, dům). Bude to hrací místnost pro všechny co tam mají co dělat, ale neznamená to, že máte stejnou komnatu, dům nebo cestujete se všemi co tam napsali v letadle a potkáte se. Zkrátka každému nevytváříme místnost zvlášť, to bychom se zbláznili)
 • Musíte napsat post, ve kterém dáváte zřetelně najevo že odcházíte (nemusíte psát kam). Taktéž se v jedné místnosti musíte zdržet alespoň přes dva posty.
 • Pokud hrajete v jedné místnosti dohromady více lidí, bylo by rozumné určit si a také dodržovat nějaké pořadí, jak budou postavy za sebou reagovat. Nemá-li jedna co říct, může oznámit hráčům ať ji na kolo vynechají a podob. To už je na vás.
 
 

Co by jste měli o hře v průběhu Selekce vědět

 1.  Účastníky Selekce čeká spoustu akcí a úkolů: připravování večírků, focení, rozhovory, výuka etikety, souzení, focení s princem apod. V Harmonogramu je psáno, jestli jsou povinné nebo ne, ale u těch povinných by se vám neúčast mohla podepsat na bodech (bodování najdete v Harmonogramu)
 2. Pokud nebudete mít na Selekci čas a neomluvíte se, prostě vám za neaktivitu budou utíkat body a tak je možné, že budete mezi prvními směřujícími zpět domů. Když nám to neřeknete, nemůžeme přece vědět, jestli na hru kašlete, nebo se ji pouze nemůžete zůčastnit. Můžete se omluvit po čas Selekce pouze max. na tři dny v kuse. Pokud se neomluvíte a o úkoly se nebudete zajímat, jak už bylo řečeno, jste mezi prvními čekateli na vyhazov.
 3. Vaše postava má větší šanci na výběr do Selekce, je-li aktivní i v kraji doma a ne jen při hlavních akcích. Nemusíte nutně každý den hrát, stačí se vyskytovat na chatu, aby byl způsob domluvit si hru.
 4. Na kraje se tady nehraje )neexistují tak, jak tomu bylo v knize), je jen jedna velká země ze které vybereme minimálně 9 dívek a maximálně 13.
 5. Vždy, když někde budete hrát, vypiště formulář na stránce s herními místnostmi. Rychleji se pak dostanu k vaší hře a skontroluju ji - přidělím body.
 6. Dámy do registrace nesmí psát že již byli do Selekce vybrané. Mohou max. napsat, že jim přišel dopis a že se rozhodli přihlásit/nepřihlásit. - Až Selekce ,,vypukne'', dámy mohou doma hrát jako by reagovali na to, že jim dopis přišel do schránky a po té se mohou s vyplněným formulářem (který je pouze jako) vydat na úřad kde mohou hrát že přihlášku podali. Ve skutečnosti ale playeři vypíší formulář kterým své postavy přihlásí, ale postava tím že bude hrát dějovou linku může získat za hru body.
 7. Nepodaří li se vám vyhrát, můžete dál hrát v normálním světě a mít rodinu, nebo si můžete zažádat 
  o vymazání postavy. Všechny dívky se výběrem do Selekce dostanou do 3.kasty, pokud se však 
  nenarodili ještě ve vyšší - v tom případě se kasta nemění. Pokud dáma vyhraje, stane se První a její
  rodina také.
 8. Po svatbě je žena přesunuta do kasty, ve které je i její manžel. Pokud si Pátá vezme muže z kasty šesté, pohorší si a stane se z ní také šestá. Pokud si ale vezme někoho ze třetí, tím si polepší.
 9.  Dívka co v jedné Selekci neuspěla nemůže být ve výběru další princezny - byla by už stará, není to reálné.
 10. Pokud dáma do Selekce ale vybraná nebyla, je možné aby byla vybrána v Selekci příští.

 

 

 

Co si uvědomit při v hraní RPG

 • Player v kolektivu: Pokud bude hlášeno ostatními hráči, že jsou s vámi problémy, budeme to brát na zřetel. Pokud neumíte komunikovat s lidmi slušně, nechoďte sem. Tohle není jen o hře, ale i o společnosti ve které se jako hráč budete pohybovat. Nevymýšlejte a nezatahujte sem zbytečné detaily z vašeho života. 
 • Křišťálová stěna:  Křišťálová stěna je rozdíl mezi hráčem a postavou. Hráči ťuká prsty do klávesnice a ovládá jeho postavu. Postava žije příběh a dělá to, co ji Player vymyslí. Ale Postava není Player. Postava má jiný vzhled, jméno, věk, charakter. Jistým způsobem je to jako herecká role. Pokud tedy nemáte rádi nějakého spoluhráče, nedávejte mu to najevo svojí postavou. Vase postava ví pouze věci, které se dozvěděla během svého života.
 • Metagaming: Ovlivňování cizí postavy. Hrajete jen za svoji postavu. Nemůžete si říct, co ta druhá postava dělá. Tak stejně žádné "Skočí na něho/ní a on/a spadne." Dotyčná postava si toho může ještě všimnout a tak může uhnout či neuhnout. (Není přísně hodnoceno, protože se to nedá vždycky dobře zformulovat, ale za vy nesmíte rozhodnout, jestli se postava rozbrečela, rozesmála, utekla či oplácela polibky.) !Dá se ale mluvit o neexistujících postavách, které na webu nejsou zepsané či vytvořené - třeba že na trhu kupci pokřikovali, až jedné ženě za stánkem přeskočil hlas. Nesmíte ovlivňovat ty na webu zveřejněné!
 • Pravidlo profilu: Dodržování popisu a charakteru vaší postavy (pokud je vaše postava sobecká, nemůže se dělit s poddanými jen, protože pro ni chce player víc bodů na výhru a aby si ji lid oblíbil - pokud ovšem faleš a přetvářka není její přirozenost)
 • Mary Sue aneb Gary Sue: Žádná z postav není dokonalá. Hrajte reálně, vaše postava není búh. Nejsou nejkrásnější, nejchytřejší či nejskvělejší. Všichni mají své mouchy.
 • Vypalování příběhu: neboli kopírování děje knížky. Vaše postava se nebude jmenovat Amerika - uznejte, že je to vskutku ojedinělé jméno, ale ať se klidné jmenuje Asie. Pokud budeme číst o dívce, která se hned první den Selekce bude snažit dostat zoufale do zahrad, nepotěšíte nás, jelikož tím napodobňujete hlavní postavu z trilogie Selekce.
 • Klonování: Vaše postava nemá obraceč času, vaše postava nemůže být na vícero místech najednou. Neumí se klonovat.
 
 
 

BODOVÁNÍ - zkráceno

 • Dívky dostávají za hru 0-5% bodů na případnou výhru v Selekci
 • Rebelové dostávají 0-25b za jednu hru, na úspěch při útocích a jiné kroky. Taktéž můžou dostat vybavení a zbraně.
 • Vojáci a Královská rodina dostávají 0-25b na obranu paláce a poddaných. Taktéž můžou dostat vybavení a zbraně.
(PŘESNĚJŠÍ BODOVÁNÍ V HARMONOGRAMU)
 
 

 

Něco málo k druhům postav

 

 • SLUŽKY/STYLISTKY
 1.  - (POKUD MÁTE V PLÁNU REGISTROVAT SI SLUŽKU/STYLISTKU, NEJPRVE NÁM NA EMAIL POŠLETE JEDNU VAŠI KRESBU AŤ MÁME PŘEHLED O VAŠICH SCHOPNOSTECH)
 2. Služky/Stylistky musí mít svoje vlastní návrhy. Kostýmy na rozhovory, focení apod. mohou být vytvořeny v nějakém kreslicím programu nebo vlastní rukou. Kostýmy z internetu mít nemůžete, proto se na Služky/Stylistky hlaste jen pokud na to máte dostatečnou kreativitu. 
 3. Na běžné nošené oblečení můžete sestavovat koláže s obrázky z internetu, ale jen na outfity pro běžné nošení.
 4. Upozorňuji, že dívky v Selekci musí nosit výhradně šaty a sukně. 
 5. Stylistky to po té pošlou na náš herní email a mi dáme ve známost jaké všechny šaty mají jednotlivé účastnice v šatníku. (Za oblečení se vám také budou přidávat body k výhře). 
 6. Jejich úkolem je být společnicí dámy v Selekci a pomáhat ji k výhře. Taktéž ji radí, jak to v Paláci chodí a seznamují ji s chodem v paláci. 
 7. Vyhraje li vám přidělená soutěžící, jako Služka/Stylistka si můžete povýšit až na dvorní dámu a přítelkyni královny. 
 8. !JESTLIŽE JE MÁLO AKTIVNÍCH SLUŽEK STYLISTEK, JE VE VAŠEM ZÁJMU SE O VLASTNÍ KOSTÝMI POSTARAT SÁM, JINAK SE ZA TO ALE BODY NESTRHÁVAJÍ, MAXIMÁLNĚ TAK MŮŽOU PŘIJÍT NEAKTIVNÍ SLUŽKY/STYLISTKY O PRÁCI NEBO MŮŽE BÝT JEJICH PROFIL SMAZÁN! (POKUD MÁTE V PLÁNU REGISTROVAT SI SLUŽKU/STYLISTKU, NEJPRVE NÁM NA EMAIL POŠLETE JEDNU VAŠI KRESBU AŤ MÁME PŘEHLED O VAŠICH SCHOPNOSTECH)
 9. To, jaká Služka/Stylistka má jakou svěřenkyni, určuje Admins team.
 

 

 • REBELOVÉ
 1. Severní žijí u své základny a Jižní zase u své. Můžou tam plánovat a mají vlastní heslo k místnosti, aby tam nikdo nemohl přijít a koukat, co se chystá. 
 2. Rebelové se musí zeptat adminů, než uskuteční nějaký útok (ti jim to buď schválí nebo ne) Pak je čas čtyři hodiny než někdo zalarmuje palác a vojáci přijdou na pomoc. Jestli se do čtyř hodin nikdo nezalarmuje, rebelové můžou v některých případech vaši postavu i zabít, jelikož nemáte přístup ke zbraním. Jiná věc jsou Vojáci, co vás brání a zbraně mají. 
 3. Severní rebelové nemají v úmyslu zabíjet! Chtějí jen změnit některé zákony a reformi. Naopak Jižané mají odpor ke Královské rodině a je u nich časté mít ruce od krve. 
 4. Za hru v kraji můžete dostat více munice, lepší postavení u rebelů, větší možnost na úspěšnost mise a podobně. Proto hru adminům hlaste, aby ji mohli zkontrolovat.
 5. Rebelům se přičítají body za hry a různé kroky při boji mají svou hodnotu, za kterou se dávají body. Na to, kolik jaký krok který se chystáte udělat stojí se vždy zeptejte admina, ten určí. Pro začátek ale zabití nějaké postavy stojí 45 bodů, způsobení vážného zranění 15 bodů, menší zranění 5 bodů, nenápadné plížení do míst s vysokou ostrahou 30 bodů, nenápadné plížení do míst se střední ostrahou 20 bodů, nenápadné plížení do míst s lehkou ostrahou 10 bodů, a podobně....
 6. (POZN. Severní rebelové nosí u sebe znak hvězdy Severky, ať už ve formě přívěsku, náušnice, klíčenky, vzoru na rukavici nebo podobné. Poznávají se tak mezi sebou ale nezasvěceným osobám to nemůže přijít zvláštní nebo v tom vidět souvislost)

 

 • VOJÁCI
 1. Brání hrad před napadením a je na nich, kdy si rebelů všimnou a jak daleko je nechají proniknout do hradu. 
 2. Také jsou občas vysíláni do krajů nebo k základnám rebelů.
 3. V případě ostrahy jsou bráni jako stráže nebo doprovázejí všechny do úkrytů. Sluhy do úkrytu pro sluhy, účastníky Selekce, královskou rodinu a vážené osoby do zvláštního úkrytu. 
 4. Po registraci hrajete ve výcvikovém centru nebo na základně, než se vás admini rozhodnou přemístit do zámku nebo nechat tam kde jste. (To, kam budete přidělen se bude odvíjet od vaší aktivity). 
 5. Za hru v kraji můžete dostat více munice, lepší postavení u vojáků, větší možnost na úspěšnost mise a podobně. Proto hru adminům hlaste, aby ji mohli zkontrolovat.
 6. Muži přidělení v paláci a členové královské rodiny budou také dostávat body, kterými se může útokům zabránit. Opět se na jednotlivé kroky a jejich cenu ptát adminů. 
 
 
 
 
 

HARMONOGRAM

Bude zveřejnění vždy cca. měsíc před začátkem Selekce, kdy je napsáno že byl dopis rozeslán. V té době můžete hrát tak, že vám dopis přišel a podobně. V Harmonogramu bude vždy napsáno, kdy se co koná. Kdy je uzavírka přihlašování, kdy bude přenos z výběru Selekce kdy se dozvíte kdo byl vybrán, kdy bude cesta i kdy příjde váš sluha, kdy se uskuteční příprava v salónu, focení a rozhovor. Kdy bude čas na učení, kdy s každou poprvé promluví princ a kdy se budou konat další sekce. (Rande s princem je subjektivní, jedna soutěžící jich může mít třeba pět a ta druhá pořád může čekat na první, i když ji princ nikdy nepozve - samozřejmě by ale mohl přijít o možnost vás poznat, proto s každou povinně mluví při snídaních)

 

 • Do té doby, než to začne, můžete všichni hrát v kraji a mezi svými. Poté, co bude čas na přihlášky nám hráči vyplní formulář, jestli jejich postava možnost přihlášení do Selekce využila (nenapíšete - nevyužila). Mezitím mohou nevybraní hrát stále v krajích. Když jste vybrání do Selekce, vaše služka si vás druhý den převezme, vše s vámi sepíše a poveze vás na letiště. (Jaká dáma letí s jakou v letadle, to určujeme my. Při nedostatku služek budou použity NPC)
 
 • Jak často probíhá Selekce: - Snažíme se o to přinejmenším každý čtvrť rok, aby královská rodina měla čas na syny a přípravy další Selekce. Selekce je i častěji, pokud na Selekci čeká více lidí a je tu aspoň jedna z adminek, která zvládne Selekci vést.
 
 • Co se děje, když není Selekce: - Tak, jak bylo řečeno, hraje se v kraji, královská rodina v paláci a rebelové stále kují své plány. Není to tak moc vedené adminem, a je důležitá představivost.  Královská rodina má přístup všude až na rebelský kempy (to by byla sebevražda - o to se starají vojáci).
 
 • Přihlášky do Selekce se posílají týden až dva, pak je posílání ukončeno a vybírá se, která z dam postoupí a která zůstane žít doma. (Vybíráme my admini a podle princových přáních). Že jste vybraný/á se dozvíte v určený večer, když budete z pohodlí domova sledovat správy v televizi týkající se Selekce - to zaobstará vypravěč.
 • VÍC BUDE VE SPRÁVNÝ ČAS ZVEŘEJNĚNO V HARMONOGRAMU.

 

 

O osmnáct let později

Když bude vyhlášena nová královna a tím pádem konec Selekce, za nedlouho se pravděpodobně do Královské rodiny přidá i další princ. V tu chvíli se děj našeho RPG posune o 18 let, bude vždy oznámeno, co se za tu dobu událo. Všechny postavy které měli se Selekcí a lidmi v ní něco společného musí sestárnout o osmnáct let, popřípadně sehnat lepší fotku aby lépe vyhovovala věku, Fc není nutné měnit ale není to ani na škodu. Dívky, které do minulé selekce vybrány nebyly a občané, kteří se k dívkám v Selekci nijak nehlásili, mohou nadále hrát za své postavy ve stejném věku, pokud chtějí. I oni ale mohou na požádání zestárnout.

Když bude vyhlášena nová královna a tím pádem konec Selekce, za nedlouho se pravděpodobně do Královské rodiny přidá i další princ. V tu chvíli se děj našeho RPG posune o 18 let, bude vždy oznámeno, co se za tu dobu událo. Všechny postavy které měli se Selekcí a lidmi v ní něco společného musí sestárnout o osmnáct let, popřípadně sehnat lepší fotku aby lépe vyhovovala věku, Fc není nutné měnit ale není to ani na škodu. Dívky, které do minulé selekce vybrány nebyly a občané, kteří se k dívkám v Selekci nijak nehlásili, mohou nadále hrát za své postavy ve stejném věku, pokud chtějí. I oni ale mohou na požádání sestárnout.

 

NEČEKANĚ POVOLENO

1) Na našem RPG je povolen sex postav - každopádně není nutno ho provozovat všude a pořád - líbánky se samozřejmě tolerují. Taky sex moc mladých postav není dvakrát slušný čiže postavy nad 15 let ještě sneseme. Každopádně je známo, že dívky se před svatbou nesmí s nikým stýkat tímhle způsobem.

2) Používání nadávek (opět, nic se nemá přehánět, ale není to věc za kterou bychom vás vyhodili, nějaká postava to možná má zkrátka v povaze. Vyvarujte se ale nadávání ostatním Playerům, postava postavě ano, player s playerem ať si to vyřeší jinde.

 

 

Pokud jste si pravidla přečetli až po tuhle část, gratuluji. Většina důležitých pravidel je zde vypsaná a vám bude dělat minimální těžkosti žít zde v míru. Pokud vám něco není jasné, nebo máte pár otázek, napište nám na NonRPGchat nebo na herní email:  selekce-world-rpg@seznam.cz taktéž máme GuestBook

Pokud jste pravidla dočetli až k tomuhle bodu, napište do registrace v bodě Četl/a jsi pravidla : Lovely Flowers.

Prosíme, aby jste heslo Lovely Flowers nesdíleli zájemcům o hru, aby tak nemohli přeskakovat čtení pravidel!

 

-Tým Adminů přeje skvělou zábavu :)