Illea v těhtle časech

REÁLIE
Po velké svatbě a radostném životě Ameriky a Maxona a jejich dětí, Selekce je tradicí a jede dál. Další princ si vzal jednu z třiceti pěti mladých dívek Illei a Královská linie pokračovala. První Selekce na našem webu byla v pořadí už dvanáctá od Selekce ve které Amerika vyhrála Maxonovo srdce. Vztahy v celé Illey jsou ale pořád napjaté a nezapomínají se ukazovat i rebelové snažící se ukázat své hodnoty. Jejich útoky a snaha o zvraty bývají naopak o něco častější. Kasty, jenž král Maxon plánoval zrušit byli znova obnoveny jedním z jeho následníků. Co se teď v celém království i v životech obyvatel bude dít se dozvíte ve volné RPG hře o Illejské zemi. Na přestupky a deníky Georgyho Illeji se zapomnělo, nikdo nyní neví kde jsou. Možná se ale časem zase ukážou.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Illea a její stručná Historie

USA byla před lety zbombardovaná Čínou, protože její dluhy vůči zemi už dosáhli nejvyšší meze. Na místě, kde kdysi bylo USA se Georgy Illea rozhodl vzkřísit komunitu a dopracovat se k moci. Příběh se tedy odehrává v budoucnosti která je od naši doby několik sto let vzdálená. Selekce, což je jedna z nejvýraznějších rysů Illei se stala komerčně vysílaným programem o tom, jak se mladý princ snaží před kamerami najít svoji budoucí královnu. Do paláce příjde vylosovaných 35 ( u nás 13) dívek které postupně bojují o princovo srdce. Ať už z tužby po bohatství, titulu, nebo z lásky k samotnému Princi. Jejích snaha ale může být narušena rebely, kteří usilují o změny a převraty. Je také docela možné, že usilují o zrušení Selekce a celé Illei.

V Illei je zaveden kastový systém který tvoří rozepře mezi lidem. Spoustu rebelů se proti kastám snaží bojovat, jejich odstranění je ale složitější, část lidu si totiž život bez kast nedokáže představit. Illea je tak rozdělena na dva tábory.

Největším spojencem Illei je Francie. Dále panují dobré vtahy mezi Illeou a Itálii a taky mezi naši zemí a Rakouskem. Illea dlouho nebyla v žádné válce nebo konfliktu, s Asii v dnešní době udržují relativně křehký mír, ten je však vrtkavý a je třeba o něj pečovat.

V Illei je zakázána vycházka po setmění z důvodu bezpečnosti. Taktéž sex nevdaných žen je zakázán a dívka musí být pannou do svatby. Obojí je trestáno i vězením nebo přeřazeným do nižších kast, pokud né i hůř.

Jméno Cheŕvé má královská rodina z důvodu, že rod byl kdysi po době vlády Maxonna téměř vyhuben při ničivém útoku rebelů na palác. Přežil pouze jeden princ, ten byl přesunut do azylu na dlouhou dobu, své jméno změnil, avšak né úplně, chtěl si připomínat svůj rod. Později se na trůn vrátil a je to pra pra dědeček prince Tristana. Jednalo se o jediný převrat, při kterém rebelové téměř doopravdy převzali vládu nad zemí, naštěstí byla po dvanácti letech navrácena zpět správnému rodu, kvůli symbolizaci nového začátku si ale princ nechal své falešné příjmení. Od té doby byla zněkolikanásobena síla vojáku, je jich o hodně více a mají dostupnější prostředky, podobné situaci už se předchází.

Vojenská situace v Illei patří mezi ty obstojné. Nejedná se o tak dobrou armádu jako vlastní Francie, ale francouzská armáda je nám k dispozici, takže to není zas tak velký problém a země si pomáhají navzájem. Vojáci jsou oddaní svému povolání, všichni vojáci jsou přesunuty do druhé kasty poté, co jsou přijati, Občan se může stát vojákem, pokud má konexe, patří do druhé kasty, někdo z jeho rodiny již vojákem je, zažádá si o přijetí na akademii a vystuduje ji. 

Stylistky v paláci jsou nejčastěji ze šesté kasty, musí tvrdě pracovat aby se dostali na místo v zámku, natož ještě na místo stylistky. Práce je dobře placená, i když se určitě nejedná o blahobyt.

Rebelové se dělí na dva druhy: Na Seveřany: toužící po změnách, s jasnou hlavou a zápalem pro svou věc, s mírným přístupem a vytýčeným cílem. Jižané: radikálové, násilníci, nemají jasný cíl ale považují se za ublížené a zdůvodňují tak své hrůzné činy. Rebelové se mezi sebou dokáží rozeznat a vědí o svých druzích, královská rodina i vojáci taktéž rebely rozlišuje na dva tábory, obyčejný občan k takovýmto informacím však nemá přístup, jelikož se nejedná o jejich oficiální označení.

Po občanských a světových válkách byla Illea vystavěna úpadku kultury a vyspělosti. Rozvoj byl přibržděn. V každé domácnosti se nachází jedna pevná linka, avšak mobily si může dovlit jen smetánka a ti nejbohatší, jedná se o opravdu drahou vymoženost a není obvyklá. Televize se v každé rodině nachází normálně, rozhlas i tisk samozřejmě také fungují. Nic jako tablety, notebooky a ipody tady nenajdete, Illea má jen to nejpotřebnější. Mp3 a sluchátka ještě nejsou úplně mimo, ale opět jen pro ty bohatší. Knihy se také nenajdou jen tak někde, proto je otevřeno mnoho knihoven, málo která rodina z nižších kast si jen tak může koupit dobrodružnou povídku. Je lepší se admina zeptat, co lze uvádět a s čím lze manipulovat, nedá se to totiž celé shrnout, Illea je velmi různorodá.

Co se týče děl filmových a knižních z naší doby, moc informací se o nich nezachovalo. Vyzváněcí tóny ze Star Wars tak neodpovídají realitě. Jistě, to že kdysi byl slavný příběh o kouzelníkovy s jizvou se zapamatovalo, možná jeden zatraceně omšelí vtisk by jste za mega drahé peníze našli, ale tím to asi končí. Je lepší se takovým novodobým vymoženostem vyhnout. Jsme v budoucnosti, jsou jiné filmy a jiné seriály. Je pravda, že nejsou tak dostupné jak bývaly, ale v Kina je promítají když už televize v domácnosti je určena spíš na zprávy.

Je pravda, že děj se odehrává v Budoucnosti, spoustu věcí se ale propadlo svou vyvinutostí do minulosti, je tak potřeba na to myslet a na vše potřebné se můžete zeptat admina.

Prosím, nevěnujte adminům stížnosti na rozvláčenou kulturu.  Ano, Illea je někde ve předu, ale ve většině vzadu. Je to tak. Nastavila to tak autorka Selekce, Kierra Cassova, děláme sice hodně ústupků hráčům, chceme tady ale však držet atmosféru kterou si autorka knih v příběhu vymyslela, to respektujte

 

KASTY

(Pro pomoc můžete zkusit TUHLE stránku - zdroj)

Jsou zde kasty od jedna po osm.
1.kasta - Šlechtická krev a náboženské figury. Královská rodina a všichni její potomci automaticky patří mezi První. Do této kasty také logicky spadá výherkyně Selekce spolu s její rodinou. První mají největší majetek i moc, ale jsou taky ti, kterým padá na hlavu veškerá zodpovědnost.

2.kasta - Celebrity a jinak známé osobnosti; atleti, modelky, zpěváci, herci ale třeba také politici. Všichni ti spolu s policisty či kupříkladu hasiči a strážnými spadají mezi Druhé. Každý voják nehledě na svou předešlou kastu je automaticky povýšen do této kasty, ovšem bez své rodiny. Jelikož je tato kasta plná větších i menších hvězd, není divu, že mají hned po Prvních největší majetek. Často to bývají snobští milovníci luxusu, takže sklízí od okolí tichou kritiku, ale to je ostatně normální. Bulváru a pomluvám se nevyhne žádný slavný.

3.kasta - Myslitelé; najdeme tu vědce, vynálezce, lékaře, architekty, právníky ale i filmové režiséry, producenty a dokonce i spisovatele či knihovníky. Třetí se automaticky stává i jakákoli dívka vybraná do Selekce v případě, že před vybráním už v této kastě nebyla, nebo neměla vyšší hodnost. Třetí patří mezi kasty, které si stále mohou dovolit luxus na každodenní bázi.

4.kasta - Businessmani; patří sem šperkaři, realitní makléři, pojišťovací agenti, farmáři a majitelé továren. Tato kasta si o peníze nedělá nouze ačkoli se jejich majetek liší v závislosti na tom, zda jsou prostí farmáři či majitelé luxusních hotelů. Tak či tak, nemusí mít strach o to, že jejich rodiny nebudou mít co do žaludku.

5.kasta - Obsahuje umělce všeho druhu; fotografové, tanečníci, zpěváci, herci i cirkusáci jsou v téhle kastě zcela běžná věc. Pátí mívají často problémy uživit své rodiny, jelikož patří spíše mezi levnou zábavu, ale stále mají střechy nad hlavou. Když umí pracovat, uživí sebe i své rodiny, ale musí si den co den utahovat opasky. Nemohou si dovolit žádný nadstandard - pouze věci nutné k práci a běžnému životu.

6.kasta - Pracovníci ve službách a sluhové; sekretářky, číšníci, kuchaři i švadleny spolu s kupříkladu osobními řidiči jsou v této kastě zastoupeni ve velkém. Šestí neodmítají jakoukoli výpomoc, kterou mohou poskytnout - ostatně právě z této kasty pocházejí sluhové i další personál v (nejen) královském paláci. Podobně jako pátí, stále mají střechy nad hlavou, ačkoli taková střecha mívá nejednu díru. Dny o hladu u nich nejsou kdovíjakou vyjímkou, ale stále dokáží sehnat peníze alespoň na krátké utlumení kručení v žaludku.

7.kasta - Manuální pracovníci; zahradníci, dělníci, obdělávači polí, stěhováci a popeláři... podobně jako Šestí neodmítají kdejakou práci. Rozdíl je pouze v tom, že na rozdíl od nich Sedmí vykonávají zpravidla venkovní práce. Jejich kvalita života je taktéž podobná Šestým - sotva mají co k jídlu a celé dny mohou trávit v hladu a zimě, před kterou se je snaží chránit jejich sotva stojící příbytky. Stále však mají možnost se alespoň pár drobečky, které koupí za pár mincí, které dostali výměnou za těžkou a dlouhou práci.

8.kasta - Vyššími kastami populárně nazývaní jako "odpad". Najdete tu psychicky nemocné, drogově závislé, uprchlíky a bezdomovce. Mezi Osmé patří ti, kteří klesli na spodní příčku společnosti ať už z důvodu krachu, nebo kvůli tomu, že zkrátka a dobře nikoho nemají. O peníz Vás může prosit nešťastný sirotek stejně tak jako kdysi hamižný zbohatlík, kterého na dno dostala ať už drogová závislost či výdaje. Degradování do osmé kasty se také používá jako trest. Pro bohaté kasty "horší než smrt", jak je populární říkat. Co se jejich zabezpečení týče asi Vás nepřekvapí, že jejich úmrtnost je na denním pořádku. Nemají střechu nad hlavou a ani peníze za které by si kupovali jídlo. Nezřídka jsou veřejně trestáni za loupeže.

 

Řiďte život svoji postavy podle kasty, kterou jste ji určili. Člověk ze sedmé kasty nemůže každý večer usínat s plným žaludkem a s nohami v teple.

Taktéž práce by měla být kastě přizpůsobena.

 

 

POKUD VÁS NAPADNE, CO VHODNÉHO BY BYLO K DOPLNĚNÍ, BUDEME RÁDI ZA PRODUKTIVNÍ NÁVRHY ADMINŮM.

 
 
 
 
 
 

 

KASTY

(Pro pomoc můžete zkusit TUHLE stránku - zdroj)

Jsou zde kasty od jedna po osm.
1.kasta - královská rodina
2.kasta - vojáci či velmi vážené rodiny, dobře vychovaní, blahobyt
3.kasta - zabezpečená 
4.kasta - v dostatku
5.kasta - chudí lidé s malým ohrožením
6.kasta - lid trpící hladem či zimou ale pořád s domovu a možností pracovat
7.kasta - lid s minimálním přístupem všeho potřebného, chudina
8.kasta - živořící bezprávní, u nichž je přežití zázrakem

Řiďte život svoji postavy podle kasty, kterou jste ji určili. Člověk ze sedmé kasty nemůže každý večer usínat s plným žaludkem a s nohami v teple.

Taktéž práce by měla být kastě přizpůsobena.